هفته پژوهش و فناوری با شعار عزم ملی و رویکرد جهانی آغاز شد

جهت ورود کلیک فرمایید

هفته پژوهش و فناوری با هدف تمرکز بر ابعاد مختلف امور پژوهش و فناوری در کشور از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، امسال هفته پژوهش و فناوری از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه برگزار می‌شود و در این هفته وزارت علوم  برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، تجلیل از پژوهشگران برگزیده و فن‌بازار ملی را در دستور کار دارد و این هفته فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در کشور است تا تمامی ذی نفعان زنجیره علم و فناوری کشور علاوه بر اطلاع از وضعیت موجود در کشور، بتوانند برای آینده برنامه ریزی کنند.
انتخاب و معرفی برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری، ایجاد فرصت تعامل بین ذینفعان این حوزه، برگزاری نمایشگاه، فن بازار و همایش ملی در راستای تقویت و توسعه امر پژوهش در کشور از جمله محورهای این هفته است. همچنین شناسایی توانمندی های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی، شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر، امکان تجاری سازی یافته های پژوهش و فناوری (فن بازار)، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه، از جمله اهداف برپایی این هفته بیان شده است.
شعار هفته پژوهش امسال از سوی وزارت علوم، «پژوهش، فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی» اعلام شده و عناوین این هفته به شرح زیر است:
۲۲ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و مدرسه»
۲۳ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و صنعت»
۲۴ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین»
۲۵ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و حامیان پژوهشی»
۲۶ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی»
۲۷ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه» که در این روز به موضوع پژوهش در علوم انسانی با نگاه ویژه ای پرداخته خواهد شد.
گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش نیز همزمان، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

مشخصات

  • منبع: http://pazhoohesh95.persianblog.ir/post/6
  • کلمات کلیدی: فناوری ,پژوهش ,هفته ,آذرماه ,«پژوهش، ,کشور ,عنوان «پژوهش، ,«پژوهش، فناوری ,هفته پژوهش ,وزارت علوم، ,ابعاد مختلف ,عنوان «پژوهش، فناوری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما